CPK POČÍTACÍ VÝZVA

04.04.2022

Zapojte se do POČÍTACÍ VÝZVY CPK a uvidíte, že získat základní ukazatele o svém podnikání není zas tak složité! Že nemáte počítačový program? Nevadí! Půjdeme na to velmi jednoduše! Tento nápad se totiž zrodil na společném streamu s vámi - kadeřníky a je navržený tak, aby se mohl zúčastnit každý, kdo má zájem začít pracovat s čísly. 

Výzva má 2 kroky a na jejím konci budete znát údaje o vašem salonu - které služby vám generují nejvíce tržeb, s čím trávíte nejvíce času nebo jak se vám klienti objednávají napříště. Navíc zvládnete základní ovládání Excelu/Tabulek Google, které spoustu výpočtů udělají za vás. To zní dobře, ne? A ještě jedna věc - nemusíte se bát, že byste museli své údaje s někým sdílet. Všechny informace zůstanou u vás, s nikým je sdílet nebudete, jen si ukážeme jak s nimi pracovat. 

1) ČÁRKUJTE SI ALESPOŇ 3 TÝDNY!

V prvním kroku začněte sbírat 13 níže uvedených informací pomocí "čárkování" (doporučený čas: 3 - 4 týdny pro co nejvěrnější informace, ale i z 2 týdnů se dá něco vyčíst, Důležité je mít nasbíráno co nejvíce dní). Tento list si můžete vytisknout nebo přepsat na papír A4 pokud nemáte tiskárnu. No a pak si už jen po každém klientovi si uděláte čárku do příslušné kolonky. 

JAK NA ČÁRKOVÁNÍ? 

  1. Nejdříve do kolonky začátek počítání si zapište datum, kdy s výzvou začínáte. Je to velmi důležité, abyste věděli, za kolik dní budete mít data k dispozici.  
  2. Přijde k vám pan Petr na střih, který je váš dlouhodobý klient. Po zaplacení se ho zeptáte, jestli se objedná na příště, ale on řekne, že si zavolá. Šampon si domů nekoupil. Vy vezmete do ruky tužku a do připraveného archu tak uděláte čárku do kolonky č. 1 ( kolik klientů přišlo na pánský střih). Jednoduché, že? 
  3. Ještě se podívejme na složitější příklad paní Novákové. Paní Nováková u vás ještě nikdy nebyla a přišla na barvu se střihem. Navíc jí aplikujete extra péči za příplatek a podařilo se vám jí prodat šampon. Protože byla moc spokojená objedná se i na příště. Do vašeho archu paní Novákovou zaznamenáte takto: uděláte čárku do kolonky č. 6 ( barva se střihem) ; č. 9 (kolik klientů si koupilo 1 produkt) ; č. 11 (kolik klientů si zaplatilo speciální péči/kúru/obřad) ; č. 12 (kolik přišlo nových klientů) a č.13 ( kolik klientů se objednalo na příště). A tak dále...

2) ÚDAJE JSTE ÚSPĚŠNĚ NASBÍRALI, NYNÍ JE ZPRACUJEME A NAVÍC TO ZVLÁDNETE V EXCELU/TABULKÁCH

Ve druhém kroku použijeme údaje z tohoto archu a ukážeme si během streamu 12.5.2022 od 20:00, jak s nimi pracovat dál. 

Vy si zatím jen spočítáte celkové čárky v každé kolonce a zaznamenáte, kolik pracovních dní jste celkem poctivě čárkovali. S takto připraveným archem pak budeme pracovat. Níže vidíte příklad vyplněného archu - pozor jde jen o příklad, každému z vás vyjdou jiná čísla, bude zaznamenávat jinou dobu a proto se vůbec nesrovnávejte s ukázkovými čísly. Vaši čísla budou dobře a navíc je nebudete nikomu sdělovat, takže opravdu poctivě zaznamenávejte a nikde si čárky nepřidávejte nebo neubírejte. Prostě zaznamenejte vaši realitu. 

A teď to hlavní ukážeme vám základy Excelu (Google Tabulek), které většinu počítání udělají za vás :-). Nejlépe se v tabulkách pracuje na počítači, ale je možné si stáhnout aplikaci i do mobilu - jen to není moc uživatelsky příjemné, ale dá se. Doporučujeme proto se zaregistrovat ZDARMA na GOOGLE tím, že si tam založíte e-mail. Účet na Google se vám bude hodit i pro správu vašeho salonu na internetu, takže to rozhodně stojí zato, si ho pořídit. Uděláte to ZDE


3) POTŘEBUJETE PORADIT? 

Napište nám na Facebooku Salon Emotion pod POČÍTACÍ  VÝZVU a my se vám pokusíme poradit s technickými otázkami.  Mohlo by vás také zajímat...