Jak využít čas, kdy nemůžete pracovat?

11.04.2020

Většina z vás je jistě za normálních okolností v neustálém zápřahu. Kadeřníci na OSVČ jsou typicky mnohem více vytíženi, než kadeřníci zaměstnaní v salonech. Máte již vybudovanou plnou klientelu a pracujete klidně i 12 hodin denně. A když už máte náhodou volný čas, věnujete ho buď rodině, na kterou není mnoho času, nebo školením a svému profesnímu rozvoji.

A protože máte neustále plno, málokdy máte čas se zastavit a podívat se, jak máte vlastně nastavený svůj business. Tato krize a nucená odstávka tak alespoň může posloužit k tomu, abyste si konečně našli čas na čísla ve vašem salonu.

Neutíkají vám někde peníze, máte dobře nastavené ceny vašich služeb?

Pokrývají skutečně vše, co je třeba poplatit VČETNĚ osobních výdajů?

Mysleli jste někdy na rezervy a na to, že si na ně musíte nějak vydělat?

Jak vůbec vypadá váš ceník, komunikuje přehledně a jasně klientům, co mohou čekat? Máte webové stránky? Proč byste je vůbec měli mít, když máte plnou klientelu, jakou by to mohlo mít výhodu?

Víte, kteří z vašich klientů vás živí, kteří vám přinášejí nejvíce peněz a kteří vám naopak nepřinášejí skoro nic?

Jak klientům oznámit případné zdražení a necítit se přitom trapně a s nutností se obhajovat?

Toto jsou témata, kterým se typicky věnuji na svých business školeních pro kadeřníky pracující jako OSVČ, která dělám již více než pět let. Za tu dobu jsem proškolil stovky kadeřníků většiny značek na trhu, vyslechl si a snažil se spolu s účastníky školení řešit celou řadu problémů. Některé výše zmíněné problémy se však opakovaly a stále i opakují s železnou pravidelností, a proto se jim budeme věnovat i v našem seriálu článků a videí.

Proč? Abyste z této krize vyšli posíleni, klidnější a lépe připraveni na budoucnost.

Tak si připravte kalkulačky a již brzy se na vás budu těšit v dalším článku či videu:)

TIP: podívejte se na videa připravená v rámci programu Salon Emotion

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA NAŠEM BLOGU

Přečtěte si jako první, co je nového