Podmínky pro otevření - jedna velká neznámá

25.11.2020

Podmínky pro otevření kadeřnických salonů dnes začaly prosakovat na veřejnost. Bohužel oficiální zdroje - prováděcí vyhlášky ministerstev zatím nejsou k dispozici. Přinášíme tedy informace, tak jak je dala k dispozici ČTK ( česká tisková kancelář):

"Vláda v neděli na mimořádném jednání rozhodne, zda Česko od pondělí přejde ze současného čtvrtého do třetího stupně rizika nemoci covid-19.

Otevřít budou moci i kadeřnictví, kosmetické a masážní salony, manikúra nebo solária. Platit však bude omezení patnáct metrů čtverečních na jednoho zákazníka a minimálně dvoumetrové rozestupy, přičemž děti do patnácti let, které doprovází dospělý, se nebudou započítávat. Kadeřník či jiný poskytovatel služby bude muset mít roušku nebo respirátor a ochranný štít, zákazník pak roušku či respirátor, pokud to charakter služby umožňuje."

Jakmile bude k dispozici plné znění podmínek, ihned je zde zveřejníme.


Díky vysokému počtu elektrických spotřebičů na salonu jako jsou fény, kulmy nebo žehličky, které jedou téměř pořád, může průměrný salon spotřebovat ročně okolo 7 000 kWh. Pokud používáte elektřinu i k ohřevu vody může to být i více. Často v salonech najdeme i kondenzační kotle na plyn, které se starají jednak o teplou vodu nebo i o samotné vytápění...