Podmínky pro otevření - jedna velká neznámá

25.11.2020

Podmínky pro otevření kadeřnických salonů dnes začaly prosakovat na veřejnost. Bohužel oficiální zdroje - prováděcí vyhlášky ministerstev zatím nejsou k dispozici. Přinášíme tedy informace, tak jak je dala k dispozici ČTK ( česká tisková kancelář):

"Vláda v neděli na mimořádném jednání rozhodne, zda Česko od pondělí přejde ze současného čtvrtého do třetího stupně rizika nemoci covid-19.

Otevřít budou moci i kadeřnictví, kosmetické a masážní salony, manikúra nebo solária. Platit však bude omezení patnáct metrů čtverečních na jednoho zákazníka a minimálně dvoumetrové rozestupy, přičemž děti do patnácti let, které doprovází dospělý, se nebudou započítávat. Kadeřník či jiný poskytovatel služby bude muset mít roušku nebo respirátor a ochranný štít, zákazník pak roušku či respirátor, pokud to charakter služby umožňuje."

Jakmile bude k dispozici plné znění podmínek, ihned je zde zveřejníme.


Od čtvrtka 30. září 2021 platí opatření 14601/2021 pro obchody a služby, které jen prodlužuje stávající opatření. Pro kadeřnické salony se nic nemění, níže připomínáme pravidla.