Program COVID III by měl být spuštěn v pondělí 18.5.

14.05.2020

Dle posledních veřejně dostupných informací by měl být program Covid III, který budou moci majitelé kadeřnických salonů využít pro financování provozních výdajů (mzdy, nájemné, náklady na energie a další provozní položky) se zárukou Českomoravské záruční a rozvojové banky, spuštěn v pondělí 18.5. po jednání vlády. 

Tentokrát budou moci v rámci programu podávat žádosti i pražské salony a úředníci ujišťují, že by se neměla opakovat situace z předchozích vln, kdy docházelo ke zmatkům a vyhrazené peníze byly vyblokovány v řádu minut.

V rámci programu bude totiž na záruky vyčleněno 150 miliard korun, což může následně díky multiplikačnímu efektu vygenerovat provozní úvěry u komerčních bank v objemu až 500 miliard Kč. 

Pokud budete mít o program Covid III zájem, doporučujeme v předstihu kontaktovat vašeho bankéře a projednat s ním možnou formu financování. Přesné podmínky sice ještě nejsou ještě známé, ale Covid III budou administrovat jednotlivé banky a ty budou vždy individuálně posuzovat schopnost splácet poskytnutý úvěr. 

O záruku bude možné žádat až do konce letošního roku a splatnost úvěru by měla být maximálně tři roky.NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA NAŠEM BLOGU

Přečtěte si jako první, co je nového

Vyhlášení nouzového stavu a zpřísnění podmínek nezavádí žádné nové změny pro kadeřnické salony. Nedošlo ani k navrácení možnosti prokazováním se testy při vstupu do salonu. Parlament by ve středu 1.12. měl projednat navržené programy na podporu podnikatelů. Stát bude proplácet testy zpětně a to do výše 240 Kč za měsíc.
Situaci sledujeme.

Dne 1.12. parlament schválil kompenzační bonus. Umožnil jeho souběh s dalšími programy. Návrh nyní míří do Senátu. Za měsíce prosinec a leden by si kadeřníci s propadem tržeb o více jak 30 % polepšit o 71 000 Kč.