Program COVID III by měl být spuštěn v pondělí 18.5.

14.05.2020

Dle posledních veřejně dostupných informací by měl být program Covid III, který budou moci majitelé kadeřnických salonů využít pro financování provozních výdajů (mzdy, nájemné, náklady na energie a další provozní položky) se zárukou Českomoravské záruční a rozvojové banky, spuštěn v pondělí 18.5. po jednání vlády. 

Tentokrát budou moci v rámci programu podávat žádosti i pražské salony a úředníci ujišťují, že by se neměla opakovat situace z předchozích vln, kdy docházelo ke zmatkům a vyhrazené peníze byly vyblokovány v řádu minut.

V rámci programu bude totiž na záruky vyčleněno 150 miliard korun, což může následně díky multiplikačnímu efektu vygenerovat provozní úvěry u komerčních bank v objemu až 500 miliard Kč. 

Pokud budete mít o program Covid III zájem, doporučujeme v předstihu kontaktovat vašeho bankéře a projednat s ním možnou formu financování. Přesné podmínky sice ještě nejsou ještě známé, ale Covid III budou administrovat jednotlivé banky a ty budou vždy individuálně posuzovat schopnost splácet poskytnutý úvěr. 

O záruku bude možné žádat až do konce letošního roku a splatnost úvěru by měla být maximálně tři roky.NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA NAŠEM BLOGU

Přečtěte si jako první, co je nového

Zapojte se do POČÍTACÍ VÝZVY CPK a uvidíte, že získat základní ukazatele o svém podnikání není zas tak složité! Že nemáte počítačový program? Nevadí! Půjdeme na to velmi jednoduše! Tento nápad se totiž zrodil na společném streamu s vámi - kadeřníky a je navržený tak, aby se mohl zúčastnit každý, kdo má zájem začít pracovat s čísly.

Jednou z formou pomoci uprchlíkům z Ukrajiny může být nabídnutí pracovního místa. Mezi uprchlíky jsou hlavně ženy, pro které je na prvním místě starost o děti a střechu nad hlavou. Přesto některé už nyní hledají práci. Níže přinášíme důležité informace pro zaměstnavatele z řad kadeřnických salonů z oficiálních stránek MPSV.

Čtete si recenze uživatelů, když si chcete koupit nový fén nebo strojek? Ano? Pak věřte, že to tak dělá většina lidí, která se potřebuje ujistit o svém rozhodnutí. A pro zákazníky, kteří hodlají svěřit své vlasy do rukou nového kadeřníka to platí dvojnásob. Jak zjistit jestli váš salon platí za skvělé místo relaxace nebo je vyhlášený úžasnými...