PTÁTE SE: Mohu navštěvovat zákazníky u nich doma?

11.11.2020

Často se setkáváme s dotazem, zdali je povoleno chodit k zákazníkům domů - tedy provozovat mobilní kadeřnictví. Pokusili jsme se pro vás shrnout dostupné informace.

  • Dle materiálu vydaného Ministerstvem Průmyslu a obchodu ze dne 4.11.2020, který uvádí přehled opatření o "Omezení Provozu" se na stránce č. 5 dočte, že: Služby poskytované u zákazníků (např. doma nebo ve firmě) nejsou obecně zakázány. Můžete si ho stáhnout ZDE. Z logiky věci, tedy k zákazníkům domů jezdit můžete, ALE


  • Zároveň, abyste mohli poskytovat služby u zákazníků, musíte mít vypracovaný a schválený PROVOZNÍ ŘÁD - DOCHÁZKOVOU SLUŽBU, neboť neposkytujete služby ve své provozovně (pro kterou již PROVOZNÍ ŘÁD vypracovaný máte). Vzor provozního řádu pro docházkovou službu nabízejí některé krajské hygienické stanice na svých webových stránkách. Můžete si ho stáhnout například na stránkách Krajské hygienické stanice Pardubického kraje ZDE.

Pokud tedy budete splňovat výše uvedené body, je možné zákazníky doma navštěvovat. Je ovšem na vás zvážit zdravotní rizika a rovněž, pokud byste se chtěli této formě služby věnovat do budoucna, provést kalkulaci svých nákladů, protože vám do ceny služby vstupují další proměnné, jako je čas strávený na cestě, pohonné hmoty atd. Více o kalkulaci cen, si můžete přečíst v našem článku SERIÁL ZDRAŽUJEME: Hygienická opatření a vliv na ceny vašich služeb


Od čtvrtka 30. září 2021 platí opatření 14601/2021 pro obchody a služby, které jen prodlužuje stávající opatření. Pro kadeřnické salony se nic nemění, níže připomínáme pravidla.

Od 1. srpna bude platit nové opatření pro obchody a služby. Pro kadeřnické salony, jde spíše o drobné úpravy ohledně rozestupů a prokazování zdravotního stavu.