SOUD ZRUŠIL OMEZENÍ OBCHODU A SLUŽEB. MINISTERSTVO MÁ 4 DNY NA NÁPRAVU. 

22.04.2021


Nejvyšší správní soud (NSS) dnes zrušil celé mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví, které kromě jiného omezuje provoz obchodů, služeb i setkávání lidí. Zásah má několikadenní odklad, vstoupí v platnost čtvrtý den po právní moci soudního rozhodnutí. Ministerstvo tedy může opatření ještě změnit tak, aby odpovídalo nárokům soudu.

ZDROJ:ČT24


Nouzový stav skončil v neděli 11.4.2021 o půlnoci a společně s ním došlo i ke změně protiepidemických opatření.  Vláda na jednání v pondělí 6. dubna 2021 schválila sérii mimořádných opatření, kterými Ministerstvo zdravotnictví zavedlo protiepidemická opatření na základě pandemického zákona. 

Kadeřnické salony by měly být v první vlně dalšího uvolňování, nebude to ovšem dříve než 26.dubna, jak uvedl ministr Průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Měl by se také upravit dosavadní protiepidemický systém (PES) popřípadě nahrazen novými pravidly. Pokud se salony otevřou bude záležet na vývoji pandemických ukazatelů.

ZDROJ: ČTKNEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA NAŠEM BLOGU

Přečtěte si jako první, co je nového

Od čtvrtka 30. září 2021 platí opatření 14601/2021 pro obchody a služby, které jen prodlužuje stávající opatření. Pro kadeřnické salony se nic nemění, níže připomínáme pravidla.