SOUD ZRUŠIL OMEZENÍ OBCHODU A SLUŽEB. MINISTERSTVO MÁ 4 DNY NA NÁPRAVU. 

22.04.2021


Nejvyšší správní soud (NSS) dnes zrušil celé mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví, které kromě jiného omezuje provoz obchodů, služeb i setkávání lidí. Zásah má několikadenní odklad, vstoupí v platnost čtvrtý den po právní moci soudního rozhodnutí. Ministerstvo tedy může opatření ještě změnit tak, aby odpovídalo nárokům soudu.

ZDROJ:ČT24


Nouzový stav skončil v neděli 11.4.2021 o půlnoci a společně s ním došlo i ke změně protiepidemických opatření.  Vláda na jednání v pondělí 6. dubna 2021 schválila sérii mimořádných opatření, kterými Ministerstvo zdravotnictví zavedlo protiepidemická opatření na základě pandemického zákona. 

Kadeřnické salony by měly být v první vlně dalšího uvolňování, nebude to ovšem dříve než 26.dubna, jak uvedl ministr Průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Měl by se také upravit dosavadní protiepidemický systém (PES) popřípadě nahrazen novými pravidly. Pokud se salony otevřou bude záležet na vývoji pandemických ukazatelů.

ZDROJ: ČTKNEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA NAŠEM BLOGU

Přečtěte si jako první, co je nového

Ministerstvo zdravotnictví dne 5. ledna 2022 vydalo nové mimořádné opatření, které od 17.1.2022 zavádí povinné testování jak zaměstnanců tak OSVČ a to 2x týdně. V případě pozitivního výsledku bude nutné nastoupit karanténu na 5 dní. Bude možné jít také na přesnější PCR test a pokud ten nákazu nepotvrdí, karanténa bude ukončena. Zavádí se i...

Dne 15.12. senát schválil kompenzační bonus. Umožnil jeho souběh s dalšími programy. Návrh dne 17.12. podepsal i prezident. Za měsíce prosinec a leden by si kadeřníci s propadem tržeb o více jak 30 % mohli polepšit o 71 000 Kč. Nyní je čas na podání žádosti za 1. období a to až do 1.3.2022.