SPOTŘEBA ENERGIÍ A KDE UŠETŘIT

12.09.2022

Díky vysokému počtu elektrických spotřebičů na salonu jako jsou fény, kulmy nebo žehličky, které jedou téměř pořád, může průměrný salon spotřebovat ročně okolo 7 000 kWh. Pokud používáte elektřinu i k ohřevu vody může to být i více. Často v salonech najdeme i kondenzační kotle na plyn, které se starají jednak o teplou vodu nebo i o samotné vytápění salonu. 

TIPY, JAK ŠETŘIT S ENERGIEMI

Více jak 40 % spotřeby elektřiny na salonech stojí za osvětlením. Zkontrolujte si proto, jestli máte na salonu všude instalované úsporné LED OSVĚTLENÍ. Pokud máte na salonu ještě staré trubice, tak i ty můžete nahradit LED trubicí . LED trubice se vyrábí ve stejných rozměrech jako lineární zářivky (60 cm, 90 cm, 120 cm, 150 cm). Zároveň mají LED trubice stejnou patici G13, a tak je můžete přímo nahradit za lineární zářivky. Při výběru LED trubice je potřeba zvolit správný typ trubice. Setkáte se s úzkými LED trubicemi, označenými T5, a se standardním typem, označovaným T8.  Přestože je cena LED trubic vyšší, mají LED trubice 2,5 × vyšší životnost a okolo 50 % nižší spotřebu energie.

Vypínejte spotřebiče a nenechávejte je v režimu STAND-BY odle nařízení Evropské unie musí být od ledna 2010 spotřeba nově prodávaných spotřebičů v pohotovostním režimu nižší než 1 watt. Od ledna 2013 musí být spotřeba pouze 0,5 wattu Vypínat spotřebič ze zásuvky. To platí například pro nabíječky baterií, pokud zrovna nenabíjíte baterie. Jako jednoduchý test, zda adaptér spotřebovává elektrickou energii, na něj vyzkoušejte sáhnout. Pokud je zahřátý, plýtváte zbytečně elektřinou. Používat prodlužovací kabel s vypínačem - pomocí něj lze vypnout více zařízení současně.[3]


Is it a surprise that heating and hot water can total 60% of your total energy use? With so many heat-emitting appliances being used at the same time, your salon heats up very quickly. Turn down the temperature of your salon's central heating by just 1°C to see significant savings.

Also, don't heat areas of your establishment that don't need it, such as storerooms and toilets. You'll save thousands of pounds and can inject that money back into your business. Your customers won't even notice the difference!

 Maintain your boiler

Has your boiler been regularly maintained? If not, it could cause your energy consumption to skyrocket. Get yours regularly serviced to ensure it's working efficiently. You could see up to 10% off your company's annual heating bill.

https://selectra.co.uk/