Epidemiolog: Kadeřníci musí roušky a štíty akceptovat, výměna štítu za brýle je nepochopením.

18.05.2020

1 minuta čtení

Iniciátor výzvy vládě za zrušení povinnosti štítů Robert Starý prozatím neuspěl. Dvojitá ochrana podle něj ohrožuje zdraví kadeřníků. Jak uvádí, personálu salonů se s dvěma vrstvami špatně dýchá, což představuje problém třeba pro lidi s nízkým tlakem. Někteří kadeřníci už kvůli nedostatku kyslíku omdleli, upozorňuje Starý. Komplikací je dle jeho slov i zhoršení pleti či vznik oparů.

Kadeřníci musí i nadále akceptovat dvojitou ochranu, tedy nošení roušky i ochranného štítu. Podle epidemiologa Rastislava Maďara je štít důležitý, zejména když se pracovník přiblíží k zákazníkovi. Při těsném kontaktu totiž z bezprostřední blízkosti dýchá klientovi do prostoru hlavy a dýchacích cest. Když se kadeřník od klienta vzdálí, může si podle Maďara štít dočasně sundat.

"Dozvěděli jsme se, že některé kadeřnice vyměňují štíty za brýle. To je naprosté nepochopení toho, jaké je tam riziko," upozorňuje epidemiolog. Dodává, že štít musí kadeřníci nosit zejména proto, že rouška po čase navlhne a přestane dostatečně chránit.

ZDROJ: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3097649-ve-ctvrtek-pribylo-v-cesku-82-pripadu-koronaviru-ministerstvo-upresni-podminky-pro

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA NAŠEM BLOGU

Přečtěte si jako první, co je nového