Vláda schválila program Covid 3 a Covid Nájemné

19.05.2020

Jak jsme psali minulý týden, včera dle našeho očekávání došlo ke schválení programu Covid 3 pro kadeřnické salony zasažené pandemií Covid-19. 

Salony mohou u svých bank (pokud má banka smlouvu s ČMRZB) žádat o poskytnutí úvěru k úhradě provozních výdajů, jako jsou mzdy, nájemné, platby za energie, pořízení zásob, materiálu, přičemž Českomoravská záruční a rozvojová banka poskytuje až 90% jistiny zaručovaného úvěru. Na program Covid 3 je vyhrazeno podstatně více peněz než na předchozí vlny, šanci dosáhnout na úvěr by tak měla být vyšší. 


Covid Nájemné 

Další vítanou formou finanční pomoci pro kadeřnické salony je program Covid Nájemné, který byl včera rovněž schválen. O tomto programu jsme vás již rovněž informovali zde

O podporu na nájmy ve výši 50% za měsíce duben, květen a červen budou moci žádat ty kadeřnické salony, které se se svým pronajímatelem dohodnou na slevě 30% z běžné výše nájemného. 

U žádosti o dotaci budou muset salony předložit doklad o uhrazeném nájmu za leden a únor, doklad potvrzující zaplacení poloviny nájemného a doklad o úhradě DPH ze 70 procent nájemného za období od 1. dubna do dne podání žádosti o poskytnutí podpory.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA NAŠEM BLOGU

Přečtěte si jako první, co je nového

Díky vysokému počtu elektrických spotřebičů na salonu jako jsou fény, kulmy nebo žehličky, které jedou téměř pořád, může průměrný salon spotřebovat ročně okolo 7 000 kWh. Pokud používáte elektřinu i k ohřevu vody může to být i více. Často v salonech najdeme i kondenzační kotle na plyn, které se starají jednak o teplou vodu nebo i o samotné vytápění...