VLÁDA VYHLÁSILA NOVÝ NOUZOVÝ STAV - PRO PODNIKATELE SE NIC NEZMĚNILO

15.02.2021

Vláda na žádost hejtmanů prodloužila nouzový stav, ten potrvá do 28.února 2021. Pro podnikatele se nic nemění. Platí i nadále všechna omezení. Někteří právníci ale považují nové vyhlášení za protiústavní. 

Ministr Karel Havlíček oznámil, že navrhne v příštích dnech vládě otevření obchodů, a to od 22. února. Služeb a ostatních provozů se to zatím týkat nebude.

Podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka se tedy nemění současná opatření. Jediné změny, které prošly jsou: 

  • zrušení omezení na úředních hodin
  • provoz knihoven a povoluje se fungovat v režimu výdejových okének
  • Na středních školách a konzervatořích studenti také mohou vykonávat opravné komisionální zkoušky. 

Dne 15.2. vláda schválila "pandemický zákon". který nyní míří do sněmovny. (Návrh zákona o mimořádných opatřeních při epidemii onemocnění COVID-19 a o změně některých souvisejících zákonů)

Ministerstvo zdravotnictví díky němu (dále jen "ministerstvo") může za účelem likvidace epidemie COVID-19 nebo nebezpečí jejího opětovného vzniku nařídit mimořádné opatření s celostátní působností, kterým přikáže určitou činnost přispívající k naplnění uvedeného účelu, nebo zakáže nebo omezí určité činnosti nebo služby, jejichž výkonem by mohlo být šířeno onemocnění COVID‑19, anebo stanoví podmínky provádění takových činností nebo poskytování takových služeb.

Mimořádným opatřením podle odstavce 1 je podle písmene c)

  • omezení provozování holičství, kadeřnictví, pedikúry, manikúry nebo solária, poskytování kosmetických, masérských, regeneračních nebo rekondičních služeb nebo provozování živnosti, při níž je porušována integrita kůže, nebo stanovení podmínek jejich provozování nebo poskytování,

ZDROJ: ČT24

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA NAŠEM BLOGU

Přečtěte si jako první, co je nového