ZAMĚSTNAVATELÉ

V této sekci najdete informace pro majitele salonů, kteří mají zaměstnance. Pod každým článkem na konci stránky najdete možnost zanechat váš komentář nebo možnost sdílet článek se svými kolegy na FB.

Kadeřníci nebudou muset od úterý nosit dvojitou ochranu obličeje, mohou odložit štít. Na tiskové konferenci po dnešním zasedání vlády to oznámil ministr zdravotnictví Vojtěch. Měli by ale alespoň každé dvě hodiny měnit roušku. Odložení štítu se podle Vojtěcha týká i kosmetiček a masérů, pro které dosud platilo stejné nařízení.

Dle posledních veřejně dostupných informací by měl být program Covid III, který budou moci majitelé kadeřnických salonů využít pro financování provozních výdajů (mzdy, nájemné, náklady na energie a další provozní položky) se zárukou Českomoravské záruční a rozvojové banky, spuštěn v pondělí 18.5. po jednání vlády.

Novela se bude týkat těch kadeřníků, kteří pro své podnikání zvolili formu s.r.o. a nepodnikají jako OSVČ. Program bude stejně jako Pětadvacítka pro OSVČ spravován a vyplácen Finanční správou, která začne přijímat žádosti po nabytí účinnosti zákona, což lze očekávat v průběhu příštího týdne.

S platností od dnešního dne se snižuje DPH na kadeřnické služby na 10 %. Zatímco pro kadeřníky na OSVČ, kteří jsou ve většině neplátci DPH, toto opatření žádnou výhodu nepřináší, pro majitele kadeřnických salonů se může jednat o vítanou finanční úlevu.